2020. gadā padarītais.

Tā kā dažādu apstākļu dēļ nav sanācis rakstīt tik regulāri un detalizēti, kā būtu gribējies, vismaz īsumā jāuzraksta par paveikto 2020. gadā:

  1. Lielākā būve – pirmā saimniecības ēka (bildēts novembrī, no tā laika ārpusē daudz nav mainījies) ir tikusi tik tālu, ka ir jumts (bez vēja kastēm, notekām utml), ir sienas ar visu siltinājumu un ārējo apdari (iekšējā gan vēl nav), ir betona grīda, ir logs un durvis, kā arī ir elektrība (nav savilkti visi vadi līdz gala pozīcijām, bet ir). Iekšējo apdari vajag, tad jau varēs pat sākt nakšņot uz vietas kādreiz, kas noteikti atvieglos darbu veikšanu (samazināsies ceļā pavadītais laiks).
  2. Elektrība – no domas par elektrību līdz realizācijai mums pagāja apmēram gads. Daudz aizķeršanos bija visādu sīkumu dēļ, kad pat nonāca līdz konkrētam izpildes datumam, bet tikai tad ievēroja kļūdu projektā, kā dēļ visu vajadzēja sākt no sākuma. Bet nu ir, ir pieslēgums un pat mājiņā jau ir ievilkts galvenais vads.
  3. Tualete (daži sīkumi palikuši, bet pilnībā funkcionāla).
  4. Spēļu laukums ar smilšu kasti.
  5. Apmēram 20 augļu/ogu krūmi un koki. Redzēs gan, kas būs palicis pēc šīs ziemas un dusmīgo meža zvēru uzbrukumiem.
  6. Divas zemeņu dobes + drusku avenes.
  7. Siens, ko nav kur likt. Tā kā mums zeme ir kopta lauksaimniecības zeme, par ko katru gadu saņemti platību maksājumi, tad tādiem pieteicāmies arī šoreiz. Ko tas nozīmē – tas nozīmē, ka zālei jābūt nopļautai un novāktai. OK, ar grūtībām, bet sameklējām cilvēkus, kas nopļauj un sataisa siena ruļļus, ar rokām jau tādu apjomu nenovāksi, tāpat jau sanāca gana daudz darba. Bet tā kā šogad bija labais zāles gads, nevienam jau nevajag tādu prasto sienu, kas vēl netiek glabāts zem jumta. Būs vēl jādomā, ko ar tiem ruļļiem iesākt, kādu daļu droši vien izmantosim mazdārziņa eksperimentiem.
  8. Iegādājām lietotu traktoru, jo nu bez tā jau nekādi.

Cerības jau bija lielākas, bet nu gads bagāts ar notikumiem un darbiem arī ārpus šī projekta. Turpināsim darboties, bet ievērojot līdzsvaru arī ar citām dzīves jomām.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *